עיצוב אתר מתחיל בדר"כ ביצירת תרשים כללי

תרשים האתר יכלול את המערך של כל העמודים השונים הנמצאים בו, כיצד הם מובילים אחד לשני באמצעות תפריטי ניווט או קישורים ומה המבנה הפרטני של כל דף ודף מבחינת תמונות, כותרות, פסקאות ותיבות טקסט, טפסים ועוד. רק לאחר שכל הפרטים האלו קיימים על הנייר בצורה מפורטת ומלאה, אפשר להתחיל לעבוד על עיצוב האתר עצמו.

אם נפרק את העיצוב לרכיביו השונים, נגלה מספר גדול של מאפיינים אותם אפשר לפרק ולהרכיב מחדש, לדוגמה:
 סוג וגודל הפונט
 פלטת הצבעים של הרקעים השונים, התפריטים, הטפסים ואפילו הקישורים הפעילים
תמונות לוגו וסליידרים (גלריות מתחלפות עם קישורים בצורת תמונה)
המידות של כל אלמנט באתר (אלו יכולות להיות קבועות או יחסיות)
הסידור הפנימי של האלמנטים אחד כלפי השני
באמצעות שינוי של כל אחד מהמאפיינים האלו אפשר ליצור אינספור עיצובים בהתבסס על אותה סקיצה ממש. לעומת זאת, וכפי שנראה מיד, מידת החופש שתהיה לנו תלויה בטכניקה בה נבחר לעצב את האתר.

עיצוב מאפס או עיצוב באמצעות תבניות

בגדול, יש שתי גישות עיקריות לעיצוב של אתרי אינטרנט, לכל אחת מהן חסרונות ויתרונות:
עיצוב באמצעות תבניות - עיצוב באמצעות תבניות היא השיטה הקלה ביותר, אבל גם המוגבלת ביותר. בשיטה זו למעשה בוחרים תבנית קיימת לאתר מתוך מבחר ידוע וקבוע מראש של תבניות. מגוון התבניות בדרך כלל תלוי במערכת התוכן או השלד של האתר עליהם מרכיבים את התבנית.
למרות שעיצוב באמצעות תבניות הוא פשוט וזול יחסית, המראה שנוצר בסופו של דבר אינו ייחודי ורוב הסיכויים שהאתר ייראה דומה מאוד לאתרים אחרים המשתמשים באותה התבנית. ישנה אמנם אפשרות להתאים אישית את התבנית בעזרת שינוי הצבעים, החלפת הלוגו, הפונט או המיקום של חלק מהתפריטים והאלמנטים שמרכיבים את ממשק הניווט, אך אלו דורשים לרוב השקעה כספית וזמן בהתאם להיקף השינויים אותם רוצים לבצע.
בנוסף לזאת, התבניות הפשוטות ביותר לרוב מגבילות את סוגי האתרים שניתן לבנות בעזרתם  וזה דבר שצריך לקחת בחשבון מראש לפני שיוצרים את הסקיצה הראשונית של האתר.

עיצוב מותאם אישית הנבנה מאפס - עיצוב הנבנה מאפס הוא עיצוב אותו בונים באופן עצמאי לחלוטין בעזרת שימוש בתכנות גרפיות כגון פוטושופ על ידי מעצב גרפי מקצועי. לאחר מכן גוזרים את התבנית למרכיביה השונים ו - "מקודדים" אותה אל תוך האתר באמצעות שפת עיצוב מיוחדת לאינטרנט, CSS והרחבות שונות שיוצרות אנימציות, תפריטים נפתחים וכו'.

למרות שעיצוב מותאם אישית הוא העיצוב היקר ביותר, הוא מעניק לאתר חזות ייחודית ומבדיל אותו מאתרים אחרים גם אם התוכן או המבנה שלהם דומים מאוד. כמו כן, אין הגבלה על סוג ומורכבות האתר אותם ניתן לעצב מכיוון שהעיצוב מתאים את עצמו אל האתר ולא ההפך (כפי שקורה לעתים קרובות אם מסתמכים על תבנית).

על מנת להחליט מהי השיטה הטובה ביותר בעבורנו, עלינו לקחת בחשבון את משך הזמן שיש לנו להקמת האתר, התקציב שעומד לרשותנו, מערכת ניהול התוכן בה נשתמש ועוד. בשורה התחתונה, למרות שלעיצוב יש חלק חשוב בתדמית והרושם הראשוני של האתר, לעתים נגלה שדווקא עיצוב פשוט, אך אסתטי שאינו מעמיס על הגולש ומאפשר להתמצא באתר בקלות, ממלא את הדרישות שלנו בצורה הטובה ביותר

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר