מה הדבר הראשון שצריך לעיצוב גרפיקה מקורית?

תמונות שוות הרבה יותר מאלף מילים בימי הרשתות החברתיות ואתרי האינטרנט. כל המחקרים לגבי התנהגות גולשים מראות שתוכן עם תמונות מוביל למעורבות גבוהה יותר. אתר בעל חזות מושכת מזמין את הגולש להתעניין יותר בתוכן, להעמיק ולחזור אליו גם בפעמים הבאות. 

כדי לעבות את האתר שלכם בתמונות ובאלמנטים גרפיים מושכים לא חובה להיעזר באופן צמוד בסטודיו מקצועי, אך לשירותכם תמיד נמצאים הגרפיקאים אשר עזרו בעיצוב האתר שלכם. הרשת מלאה בכלים פשוטים וזמינים המאפשרים לבחור תמונות חינמיות או בתשלום. לאחר מכן תוכלו לערוך אותן ואף להוסיף להן נגיעה עיצובית שתדגיש כמה התמונה נוצרה בידיכם ועבור קהל היעד הייעודי שלכם. 

מאגרי תמונות חינמיות

ככל שבניית האתרים הפכה לנפוצה יותר ויותר, כך עלה הצורך בשימוש בתמונות להמחשה ולהוספה לתוכן. עד לפני כמה שנים שלטו ברשת מאגרי התמונות בתשלום, אך בתקופה האחרונה מתרבים מאגרי התמונות החינמיות. במאגרים האלה ניתן למצוא מאות ואלפי תמונות הזמינות לשימוש ברישיון חופשי. 

לתמונות חינמיות יש שני חסרונות. הראשון הוא הצורך לבדוק שאכן המאגר שאתם משתמשים בו מפרסם את התמונות תחת הרישיון המבוקש (לרוב רישיון CC בהתאם למגבלות הכתובות בו). 

החיסרון השני הוא שבמאגרים החינמיים משתמשים אנשים רבים, מה שהופך את התמונות לנפוצות מאוד ולא פעם לשחוקות מרוב שימוש. אך אפשר להתגבר על כך באמצעות הוספת מגע אישי לתמונה, שיטה שנגיע אליה בהמשך. 

היכן תמצאו תמונות חופשיות לשימוש? הנה כמה מאגרים:

pixbay: מאגר ענק המכיל יותר מ-250 אלף תמונות בשימוש חופשי. המאגר מחולק לנושאים, ביניהם תמונות עירוניות, נוף, מזון, ספורט ועוד. בנוסף, ניתן לבצע חיפוש פשוט בתוך המאגר כדי להשיג תמונות טובות ורלוונטיות.

Unsplash: מאגר לא גדול אך איכותי במיוחד. האתר מפרסם עשר תמונות בכל עשרה ימים, כשמרביתן תמונות נוף ואווירה, אך ניתן למצוא גם תמונות טכנולוגיה רלוונטיות. האיכות הגבוהה של התמונות הובילה אתרים רבים להשתמש בהן, כך שבדקו שאתם לא משתמשים בתמונה נפוצה מדי.

Photopin: מנוע חיפוש לתמונות חופשיות באתר שיתוף התמונות flickr. 

Open clip art: מאגר גיפים קלי משקל ופשוטים לשימוש. השימוש הנפוץ בהם יהיה לרוב בשילוב בתוך תמונה אחרת או בהוספה לאייקונים. 

מאגרי תמונות בתשלום

אם יש כל כך הרבה תמונות חינמיות, מדוע יש עדיין מי שטורח לשלם על תמונות? ובכן, התשובה לכך פשוטה. תמונות בתשלום הן עדיין כאלה שנעשה בהן פחות שימוש מאשר חינמיות וכך סביר להניח שיהיה בהן ייחוד. בנוסף, המאגרים בתשלום מציעים תוכניות נוחות בעקבות התחרות, כך שאם אתם זקוקים לכמה תמונות בודדות, התשלום לא יהיה מכביד למדי. האתרים המובילים בתחום הם אלה:

Shutterstock: מאגר עם יותר מ-40 מיליון תמונות ותוכניות תשלום במחירים נוחים. נחשב לאחד מהגדולים בעולם.

dreamsite: מאגר עצום המכיל 25 מיליון תמונות באיכות גבוהה. באתר תוכלו למצוא תמונות בתשלום וגם תמונות חינמיות. טוב לתמונות אילוסטרציה. 

PhotoDune: תמונות במחירים של 3 דולר ליחידה ללא צורך להתחייב לתוכנית חודשית או שנתית.

עריכת תמונה מקורית

אחרי בחירת התמונות הגיע הזמן לערוך אותן. בעזרת הכלים החופשיים ברשת אפשר להגיע לתוצאות באיכות גבוהה שפעם הייתה נחלתם הבלעדית של אשפי הפוטושופ. הנה כמה כלים שיעזרו לכם להפוך את התמונות הגנריות לאישיות ומותאמות לקו העיצובי של האתר שלכם:

Canva: כלי פשוט ואינטואיטיבי שבו אתם מעלים את התמונה הרצויה, ובוחרים לה כיתוב שיעטר אותה. אפשר כך להוסיף סלוגנים, משפטי מבצעים, כיתובים מצחיקים וכל מה שעולה על דעתכם בצורה מעוצבת, פשוטה ומושכת. 

Canva צובר פופולריות רבה בזכות פשטות השימוש בו והתוצאות הנהדרות שהוא מניב, וכל זה בשימוש חינמי. אחד היתרונות של canva הוא האפשרות לבחור את הגודל הרצוי של התמונה לפי הייעוד שלה: אם אתם זקוקים לתמונה לעמוד הפייסבוק שלכם, בחרו באפשרות הזאת ב-canva ומשטח העבודה שלכם יהיה מיד מותאם לגודל המדויק והאופטימלי. 

Picmonkey: עזבו את פוטושופ, עבדו את Picmonkey. עבור מי שאינו עורך תמונות מקצועי, קוף התמונות יספק מענה איכותי ומקצועי בכמה הקלקות מהירות. לאחר שתעלו תמונה ל-picmonkey, תוכלו להוסיף לו אפקטים כמו באינסטגרם, לגזור את התמונה למידות הרצויות, להוסיף כיתובים, תוספות מעוצבות (כמו לבבות, כוכבים ושאר דברים המתאימים לפרסומים) ועוד. הכלי חינמי ופשוט מאוד לשימוש. 

BeFunkey: אתר לעריכת תמונות, דומה ל-picmonkey, רק שבו ניתן לבצע גם קולאז'ים בקלות. 

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר