מדוע כדאי לך להקים אתר ברשת האינטרנט?

לכאורה בעלי עסקים, יכולים להסתפק ברשתות חברתיות, על מנת לגבש מסביבם גרעין ראשוני של לקוחות וותיקים, אשר יביאו אליהם לקוחות פוטנציאלים נוספים, אותם יוכלו לעדכן במבצעים ומוצרים חדשים. אך אם נבחן את הדברים מעט יותר לעומק, נגלה שלבניית אתר אינטרנט עצמאי, יש עדיין מספר לא מבוטל של יתרונות, שהופכים אותו להרבה יותר מסתם עוד דף ברשת חברתית כזו או אחרת:

מידע

מרבית העמודים ברשתות החברתיות בנויים מסביב לקונספט של "כאן ועכשיו", ולכן מציגים אך ורק את העדכונים האחרונים של בעל העסק. לעומת זאת, לעיתים חשוב לגולשים לקבל מידע כללי אודות החברה ושירותיה, או אפילו מפה דרכה יוכלו להגיע פיזית אל העסק. מבחינה זו, באתר אינטרנט העומד בפני עצמו, עם מערכת של עמודים ותפריטים, קל הרבה יותר לספק מידע לגולש, מבלי לתת לו להסתבך בתוך מערכת מוגבלת של כרטיסיות ומבלי שתשומת הלב שלו תוסט בגלל פרסומות.

בניית מוניטין

אין זה סוד כי מלבד הגדלה ישירה של כמות המכירות והפניות, מטרה חשובה נוספת של כל אתר תדמית, היא לבנות את המוניטין של העסק, בין אם באמצעות הוספה של רשימת המלצות ותיק עבודות רלוונטי ובין אם באמצעות כתיבת עמוד אודות מפורט עם פרופיל מקצועי, לאלו יש אפקט שיווקי גדול הרבה יותר מעוד רשימה של אוהדים (וגם אם חלק מהם הם חברים של הגולש).

חנות וירטואלית

יתרון נוסף של אתר אינטרנט הוא, שכיום ניתן להפוך אותו באופן פשוט יחסית גם לחנות וירטואלית, המוכרת מוצרים שונים ישירות דרך האתר. למעשה, עסקים מסוימים פועלים בעיקר בתור חנות וירטואלית, תוך כדי שהם חוסכים בעלויות, של אותם העסקים אשר מוציאים על שטחי תצוגה או צוות מוכרנים העובד מסביב לשעון.

חוסר תלות בפלטפורמה כזו או אחרת

מעל לכל, כאשר יש לנו אתר אינטרנט המתארח בחברת אחסון שבחרנו בעצמנו (או שחברת בניית האתר שלנו בחרה עבורנו), יש לנו שליטה מלאה על התשתית של האתר ועל העיצוב שלו. כך אנחנו לא צריכים לחשוש שמא נתעורר יום אחד בבוקר ונגלה שמישהו שם למעלה החליט לשנות את העיצוב של כל העמודים ברשת או להתחיל לגבות תשלום מכל מי שיש לו יותר מ - X אוהדים.

למרות כל מה שנכתב כאן, חשוב להדגיש, כי נוכחות ברשתות חברתיות ובאתרים נוספים שהם לא אתר הבית שלנו, היא עדיין חשובה מאין כמוה ועשויה אף לתרום לקידום של אתר במנועי חיפוש, עלינו רק לדעת כיצד לקבוע סדר עדיפויות ולדאוג לכך שתמיד יהיה לנו מקום בטוח שנוכל לחזור אליו.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר