פיתוח אפליקציות לכרום

פיתוח אפליקציות לכרום

דפדפן Google Chrome הושק לראשונה בסוף שנת 2008 ונכון להיום הדפדפן שולט בנתח שוק עולמי של 51% מהגולשים ברחבי העולם. תכונות הממשק השונות והנוחות, החיבור לכלים השונים של Google ופיתוח אפליקציות שהופכות את חוויית הגלישה לכל כך ידידותיות מובילים את דפדפן הכרום להצלחה וליצירת פער אדיר על פני המתחרים.

בין התוספים והאפליקציות השונות שניתן להוריד בGoogle Chrome ישנם יישומים שונים, משחקים, תוספים ועיצובים שניתן להוסיף בקלות לדפדפן וליהנות מחוויית גלישה יוצאת מן הכלל. חלק מהתוספים בתשלום וחלקם בחינם (בדומה לשוק האפליקציות ב-AppStore וב-Market). חלק מהאפליקציות וההרחבות שניתן להוסיף לדפדפן הכרום מתאימות גם לגרסה הסלולרית וזמינות למכשירים הניידים של Apple ו-Android.

מדוע לפתח אפליקציה לדפדפן כרום?

על אחוזי השימוש בדפדפן ברחבי העולם דיברנו כבר בפסקה הראשונה. אפליקציות לכרום עשויות לחשוף מיליוני גולשים ברחבי העולם לשירותים שהעסק מציע ולהגדיל את הנראות של העסק מהסיבה שהגולש ייחשף לתכנים של העסק בכל שימוש שלו בדפדפן הכרום ויוכל לגשת לעדכונים השונים של אתר האינטרנט דרך אייקון מיוחד, ערכת נושא (Theme) או סרגל כלים מובנה שניתן להוסיף לכרום.

אילו יכולות ישנן לדפדפן הכרום?

בין התכונות, התוספים והאפליקציות השונות שניתן להוסיף לכרום, ניתן לפתח משחקים ישירות מול הדפדפן, ארגון רשימות ותזכורות שונות, קבלת גישה לקבצים בענן אחסון, צפייה בקבצי RSS  וקבלת עדכונים מבלוגים ועוד...

איך מפתחים אפליקציה לכרום?

פיתוח ויצירת הרחבות שונות אינן דורשות תכנות בסביבת פיתוח מלאה ולכן לרוב רצוי להשתמש בטכנולוגיות הקיימות בהן נהוג לבנות את אתרי האינטרנט באמצעות שפות תכנות HTML, CSS, JavaScript ועוד..

העלויות ליצירת הרחבות, פיתוח תוספים ואפליקציות שונות לדפדפן הכרום כרוכות בהוצאה נמוכה ביחס לפיתוח אפליקציות למובייל ופיתוח אתרי אינטרנט מורכבים.

בנוסף, הורדת התוספים בדפדפן הכרום חייבת לעבור אישור של הגולש ונחשבת לאמינה במיוחד, ולכן גם אחוזי השימוש בתוספים ובאפליקציות השונות דרך חנות הכרום גבוהים יחסית.

רוצים מידע נוסף? התייעצו עם הצוותים המקצועיים שלנו ופתחו אפליקציה לכרום עוד היום ותיהנו מחשיפה גדולה של מיליוני גולשים בארץ וברחבי העולם המשתמשים בדפדפן הכרום ובאפליקציות השונות שבחנות.

 

עוד קצת על פיתוח אפליקציות לכרום...

פיתוח אפליקציות Chrome לעומת Firefox

כיצד מתאימים אפליקציה לדפדפן ואיך בוחרים מבין הדפדפנים השונים?