בניית אתר רשת חברתית

אין דבר נחמד יותר מהשתעשעות ברשת האינטרנט, שיחות עם חברים ובדיקת פרופילים של חברים והרחבת המעגל החברתי הווירטואלי שלנו (למרות שיש כאלו שיצאו כנגד כמות הזמן שאנחנו מקדישים לכך מדי יום). את כל אלו ניתן למצוא ולהשיג בשלל הרשתות החברתיות הפזורות כיום באינטרנט.

אין זה סוד, כי האדם שהביא לפריצת הגל החברתי הנוכחי הוא מארק צוקרברג, אשר הקים את הגרסה הראשונית של פייסבוק כבר ב – 2004, כשהיה עוד סטודנט בסטנפורד, ובעוד פייסבוק עדיין ממשיכה להתחדש ולהתעדכן, מצבן של רשתות חברתיות אחרות, למשל מקושרים הישראלית או אפילו myspace האמריקאית, כבר לא נראה כל כך זוהר.

כאן בדיוק נשאלת השאלה, מה מבדיל בין עוד רשת חברתית, גם כזו שהייתה סופר פופולארית בזמנו, ובין רשת חברתית שבאמת מצליחה ליצור משהו מעניין ויוצא דופן? המעניין הוא שכיום גם פייסבוק לא נחשבת לחסינה מפני שינויים, וכבר החל מאמצע 2013 מדברים על כך שיותר ויותר בני נוער נוטשים אותה.

להכניס את הראש לאתר רשת חברתית

בניית אתרי רשתות חברתיות, זו חתיכת עבודה, שלעיתים נדמה כאילו אינה נגמרת לעולם. החל מאפיון אתר הרשת עצמה וכלה בתכנות של כל המודולים הנלווים כמו: מודל הפרופיל, העלאת תמונות, צ'ט, ואפילו סתם העלאה של סטטוס או פוסט. מרבית אלו המבקשים לבנות רשת חברתית, נמלכים בדעתם עוד בשלב הצעת המחיר והאחרים נשברים באמצע התהליך. לכן, במקרים רבים, עדיף באמת לעמוד על כתפי ענקים ופשוט לבחור במודל פתוח של רשת חברתית שיעבור שיפורים ושינויים על ידי חברה מקצועית לבניית אתרים. דוגמה למודל כזה הוא elgg, רשת חברתית בקוד פתוח ואפילו בעלת התאמה בסיסית לעברית.

מלבד החיסכון העצום בעלויות, היתרון המרכזי של התבססות על מודל קיים הוא שניתן ליצור רשת חברתית נישתית כמו למשל רשת חברתית לאופנוענים (דוגמה בלבד).

עניין טכני נוסף שחשוב לקחת בחשבון כבר בתהליך אפיון הרשת, הוא כל נושא ההתאמה לסלולר. לא לכל רשת חברתית חייבת להיות אפליקציה, אך לכל הפחות, הרשת עצמה חייבת להיות נגישה ונוחה לניווט דרך דפדפנים סלולאריים כגון ספארי, כרום, הדפדפן המובנה באנדרואיד ועוד.

צריך שניים לטנגו

מלבד זאת, רשת חברתית חייבת להיתמך על בסיס שיתוף הפעולה של הגולשים והיא נסמכת בעיקר על מידת החדשנות והשיתופיות שהם מוכנים להפגין, כמו גם השימוש שהם עושים במודלים השונים (עדיף למחוק מודל חסר שימוש, מאשר להמשיך להציג אותו כאבן שאין לה הופכין). למרות האמור לעיל, בישראל עוד לא השכילו להבין כי בניית רשת חברתית חייבת להיות מזמינה גם בהיבט העיצוב והפונקציונאליות הנלוות לה. רשתות חברתיות רבות בישראל, עומדות דומם ללא קהל מבקרים, בשל המראה העגום שלהן או הסרבול הכרוך בהתחברות וניווט בתוכן. רשתות אחרות ממשיכות לתפקד, אך הן מאפשרות חופש פעולה גדול מדי לספאמרים (והמבין יבין). לכן בעת בניית אתר מסוג זה, מומלץ לשים דגש גדול גם על שיקולים אלו.

יותר סיכונים מהזדמנויות

למרבה הצער, אם נצטרך למנות את כל הסיכונים הקיימים בבניית רשת חברתית, יתכן ולא נוכל לסיים זאת גם במאמר שלם המוקדש כולו לנושא, זאת כיוון שבבסיס האתר הנ"ל, ישנם כל כך הרבה פרמטרים, המהווים כל אחד בנפרד וכולם ביחד סיכון בפני עצמו. גם אם נעשה את כל שיעורי הבית וניצור אתר מרהיב ומהפכני מנקודת המבט שלנו, אלו שיקבעו בסופו של דבר האם יהיה מדובר בהצלחה או כישלון הם הגולשים עצמם.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר