מהם המרכיבים של אתר פורטל מצליח?

עבור רובנו, בניית אתר נעשית כדבר, שבמקרה הטוב ירטיט במעט את הבטן מתחושת הגאווה העולה (ואולי גם קצת את הכיס), אך עבור מעטים מאיתנו שהפכו או עדיין מאלצים את אתר חלומותיהם לקרום עור וגידים, הבטן מתהפכת בכל יום מחדש. אלו בוודאי אותם אנשים שבחרו ללכת על כל הקופה, לבנות אתר אינטרנט שמכיל בתוכו כל כך הרבה ידע, כל כך הרבה עוצמה, אלו כמובן אותם אנשים שבחרו לבנות פורטל.

כולם רוצים פורטל מצליח

פורטל או "רב אתר" בשפה צחה, הינו מאגר עצום של ידע, הדחוס בלחץ רב אל תוך ערב רב של מודולים משוכללים ודפי מידע אינטרנטיים. עיקר תפקידו של הפורטל, לרכז מידע כולל מנישה מסוימת בעולם התוכן. חברות בניית אתרים אוהבות מאוד את אתרי הפורטלים, לא משום שיש בהם כסף רב (ובהחלט יש בהם), אלא בעיקר משום שהם מהווים אתגר עצום הן ברמה העיצובית והן ברמת המבנית.

הקמת אתר באופן כללי, מחייבת את בעליו לחשוב על רציונל שינחה את האתר, כיצד הופכים למעשה אוסף של דפים למכלול אחד שלם, עם זרימה טבעית וקונספט אחיד. אך מי שבדמו לבנות פורטל, חובה עליו לעבוד קשה הרבה יותר, זאת מכיוון שכל פורטל מכיל למעשה מספר אתרים קטנים. לדוגמה, בפורטל רפואה יכולים להיות אינדקס רופאים, פורום מקצועי, פינת מחשבונים, בלוגים, מאגר ידע על מחלות, תרופות וכך הלאה. מעבר לכך, הפורטל בדרך כלל מאגד ידע ממספר רב של משתמשים ולכן יש צורך ליצור בנוסף להכול גם מערכת הרשאות מתאימה.

מרכיבים מנצחים של פורטל

מהם אם כך המרכיבים העיקריים שהופכים פורטל למצליח? רבים נוטים לחשוב שמדובר דווקא על כמות התוכן בתוך האתר או על פיזור נכון של התחומים שבו. האמת רחוקה מזה או מזה, הצלחת פורטלים נובעת בראש ובראשונה מתכנון נכון והתמקדות בנישה מסוימת, מבלי להתפזר לכיוונים שונים כל העת. אתרים רבים וטובים בארץ ובעולם השקיעו סכומים אדירים על מנת לנסות ולהתרחב עוד ועוד, עד שהפכו להיות מסורבלים מדי ובמקרים קיצוניים, נאלצו לספוג את חמתם של הגולשים הממורמרים. לכן, אין סיבה של ממש להתפזר יותר מדי, ובוודאי לא כאשר הפורטל נמצא בתחילת דרכו.

גם לעיצוב המסודר, הנקי, הנוח והמזמין, יש חלק בהצלחתו של פורטל, שכן אדם שנכנס למצבור ידע כה גדול, ודאי יברח ממנו אם יאבד בדרכו אל מחוז חפצו. אבל הצלחתו של פורטל תלויה רבות גם בגורם האנושי. פורטל, ממש כמו רשת חברתית, צריך להבנות על ידי הגולשים עצמם ופחות ופחות על ידי בעל האתר (כלומר אתה), אשר תפקידו העיקרי לספק את התשתית ולהמשיך לקדם ולשווק אותו ברחבי הרשת.

הזדמנויות וסיכונים

כן, בניית אתרים מסוגים מסוימים כגון פורטל טומנים בחובם לא מעט סיכונים, אבל נאמר כבר כעת, כי אלו המחליטים לממש את חלומם ולהביאו לידי ביטוי בדמות פורטל, חייבים להיות מוכנים גם לכך. הסיכון העיקרי בבניית פורטל טמון דווקא בהתנהלות שלך אל מול הגולשים. הנהלת פורטל שתזלזל בגולשיה ולא תטרח לחדש כל העת את עיצוב האתר והטכנולוגיה העוטפת אותו, תפסיד גולשים רבים לאורך זמן, בעיקר לכיוון המתחרה שיבין כי קפאתם על השמרים. מכיוון שפורטל מהווה שער למידע עבור הגולשים ומן הגולשים, עלייך לדאוג להם בכל רגע נתון ולאורך זמן.

אמנם לא מדובר במשימה קלה, אך פורטל שמצליח להתעלות מעל כל המתחרים ולהפוך למקור ידע מוביל בתחומו, מושך אחריו מפרסמים גדולים ושיתופי פעולה עסקיים, כך שהוא מבטיח לבעליו הכנסה בטוחה ויציבה.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר