איך תרצה שהלקוחות שלך ישלמו בעת קניית מוצרים בחנות הוירטואלית שלך?

בשנים האחרונות חל מפנה בשוק בניית האתרים הישראלי ומספר החנויות הווירטואליות, מסך כל האתרים החדשים שמוקמים נמצא במגמת עליה, וגם סקטורים שלא חשבו על פתיחת חנות אינטרנטית כמו למשל ענף המזון או אפילו ההנהלה, רוצים לתת ללקוחות שלהם לבצע קנייה גם כשהם לא נמצאים פיזית בעסק. סוג אחר של חנויות וירטואליות הוא של חנות שלא מוכרת מוצרים של ממש, אלא "סחורות דיגיטליות" כמו קודים הפותחים הורדה של קבצים מסוימים או אפילו ספרים אלקטרונים.

בהתאם לזאת, כיום יש בשוק לא מעט אמצעי תשלום: תשלום באמצעות כרטיס אשראי, חיוג למספר טלפון, חיוב ב - SMS וחיוב דרך מפעיל צד ג (PayPal וכו'). לכל אחד מאמצעי התשלום האלו יתרונות וחסרונות.

תשלום באמצעות כרטיס אשראי

זהו תשלום שמועבר ישירות לחברת האשראי ודורש התקנת תעודת SSL באתר, תעודה שלמעשה מבטיחה כי פרטי האשראי יוצפנו ויהיו גלויים רק למחשב ששולח את הפרטים (המחשב של הלקוח) והמחשב המקבל.
למרות שזוהי אחת הדרכים הבטוחות ביותר כיום וחלק מחברות האשראי דורשות הקלדה של ססמה נוספת בעת התשלום, אתרים רבים מציעים ללקוחות לשמור את פרטי האשראי שלהם במסד הנתונים הפנימי שלהם על מנת שלא יצטרכו להקליד אותם כל פעם מהתחלה, וכאן כבר יש סיכון ממשי שאם מסד הנתונים של האתר לא מספיק מאובטח ובמיוחד אם הנתונים הרגישים בו לא מוצפנים, פרטים אלו יזלגו החוצה אל גורמים עוינים. לפיכך, יש לחשוב היטב אם להציע את האפשרות הזו או לא.

חיוג למספר טלפון או SMS

זהו תשלום שמתבצע דרך המפעיל הסלולרי או הקווי של הלקוח שמוסיף את סכום החיוב לסכום החשבון החודשי. הלקוח עצמו מקבל לרוב קוד גישה דרך הודעת SMS או משיבון אוטומטי. זו שיטה בטוחה יחסית מכיוון שהלקוח לא מעביר שום פרטים רגישים. עם זאת, ישנה לרוב מגבלה של תשלום מקסימלי בגובה כמה עשרות שקלים לכל היותר, ולכן היא אינה מתאימה לחנויות המוכרות מוצרים יקרים. כמו כן, העמלות לחנות עצמה הן גבוהות יותר באופן משמעותי.

חיוב דרך צד ג

חיוב דרך צד ג' הוא חיוב דרך אתר חיצוני, כשכיום אחד השירותים הפופולריים ביותר בארץ ובעולם הוא PayPal. היתרון של PayPal ללקוח עצמו הוא שהוא אינו חושף שום פרטים רגישים לאתר אליו הוא מעביר את התשלום, ועם זאת עדיין יכול לבחור בין מספר מקורות תשלום: חשבון בנק, כרטיס אשראי או אפילו כספים שהועברו לו דרך אנשים אחרים.
מבחינה טכנולוגית זהו הפתרון הנוח ביותר שאינו דורש התקנת תעודת SSL, אך חשוב לשים לב לגובה העמלה. לדוגמה, ב- PayPal קיימת עמלה לא רק על העסקה עצמה, אלא גם על העברת הכסף לחשבון בנק בארץ (כאמור, ניתן להשאיר את הכסף בחשבון ולבצע באמצעותו רכישות).

תשלום ידני

לסיום, מרבית האתרים מאפשרים לבצע גם תשלום ידני דרך נציג החנות, כשהלקוח עצמו ממלא רק את פרטי יצירת הקשר. זוהי הדרך האטית אך הבטוחה שיכולה להסיר את החסם הטכנולוגי בקרב לקוחות שעדיין חוששים לבצע קניות באינטרנט.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר