מהם החסרונות והיתרונות הבולטים ביותר של אתר סלולרי מותאם?

רבים אוהבים לציין את כל היתרונות של אתרים סלולאריים ומסבירים מדוע לשום אתר עסקי אין זכות כיום בלי התאמה לסלולארי, אך נשאלת השאלה האם זה תמיד נכון, או שאולי ישנם מצבים בהם להקמת אתר סלולרי יש גם חסרונות שאי אפשר להתעלם מהם?

היתרונות

קודם כל, כדאי להסביר שמעבר להתאמה הטובה יותר של אתר מובייל לגלישה דרך מסכים קטנים (שבה השורות לא נשברות ואין צורך לבצע זום), יש לאתר מותאם עוד מספר יתרונות נוספים, לדוגמה:
אפשרות לממש קופון בקלות באמצעות הצגתו למוכר במעמד הקנייה בלי צורך בהדפסתו
קישור נוח יותר ל - Google Maps, כולל קבלת הוראות הגעה בזמן אמת
אפשרות לחייג לעסק דרך תוכנת החיוג של הטלפון
במילים אחרות, האתר הסלולרי אינו רק נוח יותר לשימוש, אלא שבאמצעות תכנון נכון שלו, אפשר להפוך את חווית הקנייה עצמה ויצירת הקשר עם העסק לנוחים יותר, דבר שמתבטא בסופו של דבר גם באחוז המרה גבוהה יותר, לעיתים בעשרות אחוזים. בהקשר הזה, חשוב לזכור שלפעמים "מעט זה יותר" וחשוב להציג לגולש רק את המידע הרלוונטי ביותר בעבורו (זאת בניגוד לגלישה רגילה בה הגולש יכול לסרוק הרבה מאוד מידע בזמן קצר).

חסרונות 

על מנת להבין מהם החסרונות של בניית אתר סלולרי, צריך קודם כל לדעת שאתרים סלולריים מתחלקים בגדול לשניים:
1.אתרים ייעודים שנבנו אך ורק לטלפונים
2.אתרים שמתאימים הן למובייל והן לגלישה רגילה, כאשר האתר מתאים את עצמו באופן אקטיבי למכשיר בו נעשה שימוש (אתר רספונסיבי)
בעוד האתר מהסוג הראשון קל יותר להקמה ולעיצוב, יש לחבר אותו אל מערכת ניהול התוכן של האתר הרגיל על מנת שהוא יישאר עדכני ושימושי מבלי שבעל האתר יצטרך לבצע עבודה כפולה.
לעומת זאת, את האתר מהסוג השני יש לרוב לעדכן פעם אחת בלבד, אבל האתגר האמיתי הוא ליצור קוד שמצד אחד יהיה קל ויריץ את האתר מהר, אך מצד שני יבצע את ההתאמה האוטומטית על הצד הטוב ביותר בלי שאלמנטים מסוימים באתר יוצגו בצורה מעוותת או "יעופו" לכל מיני מקומות שהם לא אמורים להימצא בהם.
מן הסתם, זוהי גם הסיבה המרכזית לכך שבניית אתר רספונסיב יכולה להיות יקרה מאוד כתלות במידת המורכבות של האתר המקורי.

קידום אתרים סלולאריים ומהירות תגובה

בנוסף לכל מה שנכתב עד כה, יש אספקט נוסף שרצוי להרחיב עליו והוא כמובן קידום אתרים סלולאריים ומהירות התגובה שלהם, בעוד חברות רבות מתגאות בכך שהאתר שלהם גם מתאים לגלישה סלולארית וגם לקידום בגוגל, חייבים להבין שאין בהכרח קשר בין הדברים, גוגל לא מעדיף אתרים סלולאריים, אם כי הוא בהחלט יכול לדרג אתר שלא מבצע הפרדה תקינה בין הגרסה הסלולרית שלו לבין הגרסה הרגילה במקום נמוך יותר.
הטענה שגוגל מעדיף אתרים שעולים מהר היא נכונה כשלעצמה, אך זהו לא דבר חדש, ובכל מקרה, עדיף שאתר סלולארי יעלה כמה שיותר מהר מהסיבה הפשוטה שהרשת הסלולארית הממוצעת היא איטית יותר מלכתחילה מהמקבילה שלה בספקי האינטרנט המסורתיים. הפרדוקס הוא שדווקא הקוד שאמור להתאים את האתר לגלישה סלולארית לרוב מעמיס על השרת והופך את האתר לאיטי יותר באופן יחסי. לכן צריך לבצע בדיקת מהירות בעת גלישה ולא להסתפק בחיבור Wi Fi שלא משקף נאמנה את מהירות הגלישה הממוצעת ממכשירי המובייל.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר