הערך המוסף של בניית אתר על מערכת וורדפרס

מה הופך את וורדפרס לפופולרית כל כך בקרב בעלי האתרים והמפתחים כאחד? התשובה נעוצה בגמישות של המערכת, קלות השימוש וגם הידידותיות למנועי החיפוש, שקורצת מאוד לבעלי אתרים ולמקדמים גם יחד.

הסטטיסטיקה לא משקרת: אחד מכל חמישה אתרים ברשת מבוסס על מערכת WordPress. עם נתח שוק עצום שכזה, היא אחת ממערכות ניהול התוכן המובילות בעולם. 

וורדפרס, המבוססת על קוד פתוח, אמנם ידועה בתור מערכת לבניית אתרים ובלוגים, אך עם השנים היא הפכה להרבה מעבר לכך. היום ניתן להשתמש בתשתית שלה לבניית אתרי וורדפרס פשוטים או מורכבים (מאתרי תדמית ועד לחנויות וירטואליות ענקיות), כאלה המשרתים קהלים מצומצמים ומפולחים ועד קהלי ענק. הגמישות של המערכת, מבחינת היכולות, העיצוב וקלות השימוש, הפכו אותה לפופולרית ולסטנדרט מקובל בעולם בנית האתרים. הנה כמה מהתכונות שהופכות אותה לבחירה מוצלחת בבניית אתר:

קלה לשימוש

קלות השימוש במערכת היא אחת התכונות שהובילה לצמיחה בפופולריות שלה. wordpress מציעה מערכת ניהול תוכן קלה לתפעול וללמידה, המאפשרת גמישות רבה בהזנת התוכן ובניהול השוטף של האתר. גם אנשים חסרי רקע טכנולוגי יכולים להתמצא במהרה במערכת ולהצליח לתפעל את האתר בקלות. 

הממשק מאפשר להוסיף עמודים חדשים לאתר בקלות, לכתוב תכנים בממשק הדומה לוורד של מיקרוסופט, לשנות תמונות באתר ולבצע פעולות רבות נוספות בצורה אינטואיטיבית.

בנוסף, המערכת מאפשרת לעדכן את האתר מכל מקום. אם אתם נמצאים בכנס ורוצים לעדכן את האתר בזמן-אמת, אתם לא צריכים לחכות עד שתשובו למשרד. מערכת הניהול תאפשר לכם להזין עדכונים דרך הממשק המקוון של האתר מכל מכשיר שברשותכם.

ניהול משתמשים

מערכת ניהול התוכן של וורדפרס מאפשרת לחלק את עבודת תחזוקת האתר לכמה משתמשים שרק תרצו. כך למשל, אתם יכולים לחלק סמכויות בארגון ולאפשר לכמה משתמשים לעדכן את התוכן באתר. 

ניתן להעניק למשתמשים סמכויות עריכה שונות, כמו מנהל בעל הרשאות מלאות, עורך בעל הרשאות תוכן בלבד, וכדומה. גם כאן, הגמישות עוזרת לנהל את התוכן באופן יעיל וחכם.

עיצוב כבקשתך

קהילת WordPress העולמית שטפה את הרשת באינסוף תבניות לאתרים המתאימים לכל צורך שרק ניתן להעלות על הדעת. תבנית היא העיצוב הכללי של האתר שמציג כיצד ייראה האתר ברשת.

לאחר בחירת התבנית הרצויה צריך לבצע התאמה שלה לקהל היעד. הדבר נכון שבעתיים עם מדובר על אתר שפונה לקהל ישראלי. 

אם האתר פונה לשוק הישראלי צריך לבצע "גיור" של התבנית, כלומר - התאמה של העיצוב לקריאה מימין לשמאל, כמו בעברית. כמעט כל התבניות הקיימות בשוק מותאמות לאנגלית, שבה כיוון הקריאה הפוך לזה שבעברית. לכן, חייבים לבצע התאמה מלאה של העיצוב לגולש הישראלי. 

הבחירה בתבנית היא רק תחילת הדרך. כדי לבדל את האתר שלכם מאתרים אחרים שבחרו באותה תבנית, צריך להתחיל במלאכת העיצוב ולהתאים את האתר למיתוג של העסק ולקהל היעד הייחודי שלך. במהלך אפיון העיצוב, ניתן לבצע שינויים מרחיקי לכת בתבנית המקורית. 

חביבת מנועי החיפוש

מנועי חיפוש, ובמיוחד גוגל, אוהבים מערכות בקוד פתוח. הארכיטקטורה של Wordpress היא אופטימלית לקידום במנועי חיפוש. היא מאפשרת למנוע החיפוש לסרוק את מבנה האתר ולזהות את התוכן ומידת הרלוונטיות שלו לגולשים. 

מצד בעלי האתר, ניתן לבצע התאמה של כל רכיב אפשרי כדי למקסם את נראות האתר בתוצאות החיפוש.

אתרים שגדלים אתכם

וורדפרס יודעת להתמודד היטב עם התפתחות וגדילה של האתר. על התשתית שלה אין בעיה ליצור עוד עמודים ולהוסיף מאמרים, תמונות, מוצרים וסרטונים לאתר. ככל שהעסק מתפתח, כך המערכת יודעת להתמודד עם צמיחת מסד הנתונים מבלי לפגוע בביצועים של האתר.

עושר של תוספים

עם הבחירה של בניית אתר וורדפרס אתם מקבלים גם גישה לאוצר יקר מאין כמוהו: עולם התוספים הזמין להטמעה דרל מערכת הניהול של האתר. 

אלפי תוספים (פלאגאינים) קיימים כיום בשוק ומאפשרים להעשיר את האתר בתכונות נוספות. התוספים עוסקים במגוון אינסופי של תחומים, כמו אבטחת האתר, קידום במנועי חיפוש, התממשקות לרשתות החברתיות, סנכרון עם מסדי נתונים חיצוניים ועוד תכונות רבות ומגוונות.

פלטפורמה למסחר אלקטרוני

ככל שהמסחר האלקטרוני צמח והפך לנפוץ, כך גם התרבו הפתרונות של יצירת חנויות מקוונות וביצוע תשלומים באתרים עצמם. התוספים של WooCommerce, למשל, הפכו כמעט לשם נרדף להפיכת אתר WordPress לחנות אלקטרונית ברשת.

טכנולוגיה שרצה קדימה

וורדפרס מתעדכנת כל הזמן. כמערכת הבנויה בקוד פתוח, קהילת הפיתוח לא עוצרת לעולם. העדכונים יוצאים באופן תדיר ומצעידים את הטכנולוגיה של המערכת קדימה. בעזרת העדכון המתמיד וקהילת המפתחים העצומה, היתרונות של המערכת מתחדדים ומתחזקים עם הזמן וממצבים אותה כפלטפורמה מובילה לבניית אתרים ברשת.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר