בניית אתרים בקוד פתוח

בניית אתרים בקוד פתוח

מה זה קוד פתוח?

open source development הוא למעשה שימוש בספריות ובמידע של קוד מוכן הנגיש לכולם. כל גולש בעל ידע בתכנות יכול לקחת את הקוד הבסיסי והפתוח ולבנות באמצעותו אתר.

את הקוד מפתחת קהילת מפתחים המונה מיליוני מפתחים מכל רחבי העולם. קהילת המפתחים משפרת ומעדכנת את הקוד כל הזמן ומספקת תמיכה למפתחים הנעזרים בקוד.

לעומת הקוד הפתוח, קיימת האפשרות לבנות אתר ב"קוד סגור", כלומר לפתח את האתר מתחילתו ועד סופו ללא שימוש במידע הפתוח. חשוב להבהיר כי המושג "קוד סגור" מתייחס לתוכנה המפתחת חברה מסחרית, ארגון או חברה, הפיתוח הינו כשמו כן הוא - סגור ומוגן מפני פריצות ובעל הגנה משפטית על פיתוח התוכנה מפני זכויות יוצרים. 

 

למה לבחור בקוד פתוח?

בפשטות: הקוד הפתוח חוסך בזמן של הקמת האתר. כשלמפתחים יש גישה לבסיס יציב להתחיל ולבנות איתו את האתר, זמן הפיתוח מתקצר.

יתרון נוסף הוא מגוון התוספים להתקנה באתר. תוספים הם תכונות שאפשר להרכיב לתוך האתר בשלל תחומים, כמו אבטחה, קידום, עיצוב ומה לא. יש אלפי תוספים הזמינים לשימוש, שבעזרתם קל להוסיף ולשנות את תכונות האתר לפי הצורך. 

בנוסף לגמישות ולמבחר האינסופי של תוספים ועיצובים, אתרים בקוד פתוח מותאמים היטב לקידום במנועי החיפוש. 

אתרים רבים באינטרנט בנויים על תשתיות של מערכות קוד פתוח, אנחנו בדובל מבינים את אופיו וגווניו של הקוד הפתוח, בדיוק בגלל זה צוות הפיתוח שלנו מורכב מאנשי מקצוע יצירתיים ששלוטים בביצה הפתוחה ולחילופין הסגורה, תן לנו לעזור לך למצוא את הפתרון הטוב ביותר לעסק שלך בין אם מדובר באתר בקוד פתוח לעומת קוד סגור.

בניית אתרים בקוד פתוח - עבודות

Silverfont

עוד קצת על בניית אתרים בקוד פתוח...

בניית אתרים בוורדפרס

סטטיסטיקה בדרך כלל אינה משקרת: אחד מכל חמישה אתרים הנמצאים כיום ברשת מבוסס על מערכת WordPress שהיא אחת ממערכות ניהול התוכן לאתר אינטרנט מהמובילות בעולם.