איתי ברנר איתי ברנר
11 פברואר 2014

מהי ספריית AngularJS?

AngularJS

AngularJS היא ספריית Javascript בפיתוח של גוגל, שנועדה להרחיב את היכולות הבסיסיות של HTML , כך שיהיה אפשר לבנות באמצעות השפה גם דפים דינאמיים. למעשה, השפה מעודדת את המשתמש לבצע הפרדה בין דפי ה - HTML לבין אפליקציות ווב אותן הוא בונה באמצעות קבצי JS.

מערך המודלים והבקרים

מערך המודלים והבקרים מאפשר להגדיר מודל אשר יוצמד לאלמנט HTML מסוים בדף כמו למשל תיבת טקסט וישפיע על בקר אחר באותו דף. כך אפשר לדוגמה להקליד טקסט מסוים לתוך תיבת הטקסט והוא יהפוך להיות תיבת Checkbox לניהול משימות ברגע שהמשתמש לוחץ על כפתור ההוספה.

בצורתה הפשוטה ביותר של השפה, לא צריך כלל להקליד קוד JS נוסף אם רוצים לקחת ערך של אלמנט מסוים בעמוד ולהציג אותו בתוך אלמנט אחר, אך במקרים מורכבים יותר, יש צורך ליצור קובץ JS נפרד ולקרוא לו מתוך דף ה - HTML הרלוונטי. עם זאת, בשני המקרים, דף ה - HTML לא מכיל פקודות JS ישירות למעט הקריאות לקבצי המקור הנ"ל, ולכן יש בשפה הפרדה בין הקוד לבין האלמנטים השונים, ממש כמו שב - HTML עצמה יש הפרדה בין הוראות העיצוב (CSS) המוגדרים בקובץ נפרד לבין האלמנטים.

יכולות נוספות של המערכת

ל - AnagularJS יש מספר יכולות נוספות אשר הופכות אותה לכלי מצוין למי שמעוניין לבנות אפליקציות רשת:

  • אפשרות ליצירת "קישורים עמוקים" בתוך האפליקציה, כך שהמשתמש יכול לשלוח אותם לחלקים שונים של האפליקציה (לדוגמה, יצירת רשימה מותאמת אישית של אתרים).

  • אפשרות לבצע אימות מקומי של טפסים ללא קוד JS.

  • החזרת מידע מן השרת בצורה אסינכרונית, כך שהיא לא מפריעה לאלמנטים אחרים בדף לעלות (זוהי גם השיטה שבה גוגל משתמשת במערכת המדידה לאתרים Analytics והצגת מודעות באתרים).

  • אפשרות ליצור מבני מידע חדשים (Components) בתוך קוד ה - HTML תוך כדי תמיכה במטבעות, זמנים ותאריכים מקומיים (Locale).

  • ניתן לשלב את AnagularJS עם שפות נוספות ואין צורך ליצור מתחם קוד ראשי נפרד (main), אשר לעיתים קרובות כולל קטעי קוד ארוכים ומסורבלים (כמו שהדבר מתרחש לדוגמה ב – jQuery).

את קבצי המקור של AngularJS אפשר להוריד מן האתר הרשמי, כמו גם לצפות במדריכים מתקדמים בוידיאו.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר