איתי ברנר איתי ברנר
22 דצמבר 2016

אוספים מידע רגיש והאתר שלכם לא מאובטח? – כדאי שתקראו את זה!

אתרים ללא https יקבלו התראה בגוגל כרום

דפדפן כרום של גוגל הוא כיום הדפדפן הנפוץ ביותר בקרב משתמשי PC  ולכן כל שינוי של ענקית החיפוש משפיע ישירות על הרגלי הגלישה של חלק נכבד מגולשי האינטרנט. כחלק מהמאמצים שלה להפוך את רשת האינטרנט לבטוחה יותר, הכריזה גוגל בבלוג האבטחה שלה על שינוי חשוב בכל הנוגע לסימון אתרים מאובטחים בדפדפן שלה: 

אם כיום כל האתרים שאינם מאובטחים (בין אם הם אוספים מידע רגיש או לא) מסומנים בסימון האות i, החל מהראשון לינואר, אתרים שאינם מאובטחים וגם אוספים מידע רגיש מן הגולשים כמו למשל סיסמאות או פרטי כרטיס אשראי, יהיו מסומנים בסימון מיוחד של non secure. למרות זאת, חשוב להדגיש  שהסימון כנראה לא יופיע בכל דפי האתר, אלא רק באותם עמודים שיש בהם טפסים.

 התראה בכרום לאתרים שאינם מאובטחים

אם אתם חושבים שגוגל נוקשה מדי עם בעלי אתכם, חשוב לזכור שאיסוף מידע רגיש בלי אבטחה מספיקה עלולה לסכן אתכם ואת הגולשים שלכם אפילו אם יש לכם אתר קטן יחסית ובמקרים מסוימים אפילו לחשוף אתכם לתביעה. גוגל טוענת גם שמיום ליום מספר האתרים שמשתמשים בתקן בטוח (HTTPS ו – TLS) הולך וגדל, וכיום אחוז הדפים המאובטחים שנטענים בכרום עומד על 50%. 

בעתיד מתכננת גוגל להפוך את הסימון לבולט עוד יותר באמצעות הכללתו בכל האתרים שמבוססים על תקנים לא מאובטחים (כולל במצב גלישה בסתר) והדגשתו באדום.

התראת אבטחה בגוגל כרום
 
גוגל אף מזכירה לבעלי אתרים שכיום קל מאוד להעביר את האתרים שלכם לפורמט מאובטח ושישנן תכונות מסוימות שיכולות לעבוד רק במצב זה. (להרצאה של מנהלת המוצר של גוגל כרום בנושא לחצו כאן).

כיצד כל זה אמור להשפיע על קידום אתרים?

למרות שלא סביר שגוגל תסמן את כל  הדפים הלא מאובטחים בתוצאות החיפוש שלה באדום, בהחלט עלולות להיות לצעד הזה של גוגל השפעות גם על הקידום האורגני מכיוון שכיום ידוע כבר שאתרים שמשתמשים בתקן מאובטח מקבלים עדיפות כלשהי בתוצאות החיפוש. לכן יהיה זה רק מתבקש שככל שיותר אתרים יעברו לתקן מאובטח, גוגל תעניק להם עדיפות גדולה יותר בתוצאות החיפוש על מנת לתת לבעלי אתרים לא מאובטחים תמריץ להפוך אותם לכאלו. 

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר