יובל מעוז יובל מעוז
31 אוגוסט 2015

איך נדע שקבלנו אתר עם מערכת ניהול טובה?

כמויות התוכן המתעדכנות באינטרנט בכל יום הגיעו לנפח עצום שקשה לאמוד באמת. העדכון האינסופי של מידע הופך את הרשת למקום שבו הגולשים יודעים שיקבלו את המידע העדכני לכל שאלה שיחפשו.

כדי לעדכן את התוכן באתר, משתמשים בעלי האתרים במערכת ניהול תוכן. בעזרתה הם מעדכנים באתר פרטים על מבצעים, אירועים, ואם צריך אפילו משנים את המיתוג של העסק בכמה רגעים.

מערכת ניהול תוכן, או בשמה המקצועי CMS, היא ממשק אונליין שדרכו מנהלים את כל מה שאתר האינטרנט מציג. החל מהתמונות המופיעות באתר, דרך העמודים והסדר שבהם הם מסודרים, ועד הטקסטים המופיעים בכל עמוד ועמוד – הכל מנוהל דרך מערכת ניהול התוכן.

ממשק אינטואיטיבי שמזמין עדכונים

מערכות ניהול התוכן השתנו לאורך השנים. כיום, מערכת ניהול תוכן טובה היא כזו שמציבה בראש סדר העדיפויות את המשתמש. אם המערכת לא ידידותית למשתמש וקלה לתפעול, סביר להניח שתכיפות העדכונים באתר תהיה נמוכה מאוד. 

מערכות ניהול התוכן היום הולכות לכיוון הברור של ממשק ידידותי למשתמש וקלות התפעול. מה זה אומר? יותר תצוגה ויזואלית ופחות, לעיתים בכלל לא, ממשק המציג את קוד שפת התכנות. 

אם ניקח למשל את ממשק ניהול התוכן של וורדפרס, כמעט כל ניהול התוכן נעשה באמצעות ממשק ויזואלי ברור וקל לתפעול, כמו תוכנות המוכרות למשתמש. אם זה לכתיבה, הממשק מזכיר את סרגלי הכלים של וורד, ואם מדובר בהזנת התוכן, הממשק ברור כמו ניווט באתר אינטרנט סטנדרטי.

לנהל את המדיה שלכם בקלות

מדי פעם תרצו להעלות לאתר פריטי מדיה חדשים. כך למשל, תרצו להעלות תמונות חדשות, צילומים של מוצרים או של אירועים מחיי החברה, סרטונים מיוטיוב ועוד שלל פריטי מדיה מעניינים. 

מערכת ניהול תוכן טובה תאפשר לכם להעלות את החומרים לאתר, לאפיין את התצוגה עוד לפני שאתם מעלים את המדיה באופן סופי לאוויר ולראות כיצד העמוד והתמונה ייראו. התצוגה המקדימה חשובה בכדי לבחון את פריסת המדיה על העמוד, למקסם את התצוגה כך שתיראה היטב בכל מכשיר.

לפרסם עדכון תוך רגע

האתר צריך לעמוד בקצב של העסק. אם כל עדכון על מבצע או פוסט בבלוג ידרוש מכם חצי יום עבודה, כנראה שהאתר יפסיק להתעדכן וייראה די מהר כמו מוצג ארכיאולוגי. 

מערכת ניהול התוכן מאפשרת לפרסם עדכונים בזריזות ובמהירות. כן, תמיד תוכלו להיכנס לכל הפרטים של כל אלמנט באתר, אבל לפעמים כל מה שתרצו הוא להעלות עדכון על מבצע לרגל החגים או חוויות מהכנס האחרון בו נאמתם. מערכת טובה מאפשרת לפרסם עדכונים מהירים מבלי להתעסק בכל פעם בעשרות מרכיבים הנמצאים בעמוד. 

הגירסה האחרונה של וורדפרס אף הדגישה את הנושא והעלתה יישום המאפשר לכתוב פוסט בסביבה נקייה מכל מממשק. רק אתם והעמוד הלבן. כעת, האתר מחכה שתפנו לו כמה דקות ותוסיפו לו עדכון.

אתם יכולים לערוך מה שתרצו באתר

אתר הוא כלי דינאמי. יום אחד הוא מציג רוח אחת של העסק, אבל אחרי כמה חודשים דברים יכולים להשתנות. אתם רוצים להיות בעלי יכולת לשנות את התוכן באתר באופן מתגלגל מבלי לפנות בכל שאלה לצוות התכנות. 

מערכת המתאימה לצרכים של בעל האתר תאפשר לו לשנות אזורים באתר שעשויים להשתנות לאורך זמן. זה יכול להיות סלוגנים וכותרות בעמוד הראשי וגם סעיפים קטנים בעמוד תנאי השימוש. 

להעניק הרשאות לעורכים נוספים

כאשר העסק מונה כמה אנשים, ייתכן ותרצו לחלק את סמכויות עריכת התוכן באתר לבעלי תפקידים נוספים. כך למשל, מנהלי השיווק יתמצאו בצורה המושלמת בתכנים הרלוונטים למחלקה שלהם ומנהלי כח-האדם ידעו לתאר באופן המוצלח ביותר את המשרות הפנויות בארגון. דרך טובה לעדכן את האתר תהיה לאפשר לשתי המחלקות לערוך את עמודי המחלקה שלהן באתר. 

במערכת ניהול התוכן ניתן לאפיין כמה סוגים של כותבים ועורכים ולהעניק הרשאות למשתמשים נוספים שיוכלו לבצע עריכה באתר. לכל משתמש ניתן לאפיין את ההרשאות שלו לעריכה, כך שהוא חשוף לאפשרויות הרלוונטיות עבורו, ולא בהכרח לכל התוכן באתר. בעזרת מתן הרשאות, הסמכויות יחולקו בין כמה עובדים ואפשר יהיה לעדכן את האתר בצורה מקצועית ומגוונת. 

הדרך הקצרה לתוצאה הרצויה

בסופו של דבר, מערכת ניהול תוכן טובה היא כזו שמקצרת את הדרך בצורה האלגנטית והמהירה ביותר בין מה שתרצו שיופיע באתר לבין התוצאה. מערכת מוצלחת תהיה פשוטה להבנה, קלה לשימוש, וגמישה בהתאם לצרכים שלכם.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר