פעולות שיש לבצע למען הצלחת אתר אינטרנט

פעולות רבות נעשות במהלך ימי חייו של אתר אינטרנט, אך חלקן המהותי המהווה בסיס להצלחה ארוכת טווח נעשות דווקא בזמן אפיון ובניית האתר. נשאלת השאלה עד כמה עלינו להיות מעורבים בתהליך וכיצד נוכל להבטיח את הצלחתו של האתר שלנו, מבלי להיכנס "מתחת לעור" של חברת בניית האתרים ולהפוך את עבודתה ללא יעילה.

מה עלינו לדרוש מחברה הבונה לנו אתר אינטרנט?

מחשבה לעתיד ואפשרות הרחבה – בין אם מדובר בהרחבה והוספת אגפים שלמים לאתר או מודולים עתידיים שישתלבו באגפים הקיימים, עלינו לקחת זאת בחשבון. למרבה המזל, כיום מרבית האתרים בנויים בצורה מודולארית המאפשרת להוסיף להם מודולים נוספים עם הזמן. עם זאת, יש לוודא עם חברת בניית האתרים שהאתר אכן תומך בהרחבה זו.

עוד נושא עליו אנו חייבים להתעקש הוא נושא התמיכה הטכנית ומוקד השרות שמחזיקים עבורנו. להיתקע עם אתר שאין לנו בעבורו תמיכה טכנית זמינה ופשוטה, זהו אחד הדברים המייאשים ביותר שיוכלו לקרות לנו. על כן, רצוי להבטיח מראש כי חברת הבנייה שעומדת מאחורי האתר שלנו היא באמת חברה ולא איש אחד שבעתיד שירותו יוטל בספק.

שליטה באתר ובאחסון שלו – בעבר היה נהוג כי קוד האתר או מערכת הניהול נמצאת בשליטה מוחלטת של אותה חברה שבנתה בעבורנו את האתר, מצב זה יצר תלות מוחלטת והגיע אף לעיתים למצב של סחיטת הלקוחות, שלא תמיד הבינו על מה בדיוק הם חותמים ולעיתים העדיפו את הפתרון הקל והזול יותר (לכאורה) ולא את הפתרון החכם, אך המשתלם לטווח הארוך. כיום הדברים פחות בעייתיים ומרבית החברות נותנות ללקוחות את רישיון האתר ואף את קוד המקור שלו.

תוכן האתר – המסר שהאתר יעביר לגולש הוא מהחשובים ביותר, על כן, גם אם חברת בנית האתרים מציעה לכתוב בעבורך את התוכן או מפנה אותך אל כותב תוכן מטעמה, ישנה חשיבות עליונה לכך, שהתוכן לאתר ייכתב על ידי מקצוען שיודע לנסח משפט מסובך בכמה מילים פשוטות. לחשיבות התוכן באתר יש ערך רב מידי, בכדי להפקירו בידי אדם שאינו מנוסה, שהרי התוכן באתר הוא המניע את הגולש לבצע פעולה. גם אם הוחלט לכתוב את התוכן באופן עצמאי, חשוב לכל הפחות להעביר אותו לעורך לשוני או אדם שהכתיבה קרובה לליבו.

הפונקציונאליות של האתר – אתר אינטרנט שאינו פועל כהלכה או שהביצועים שלו חלשים, העמודים בו מחזירים שגיאות או עולים לאט, הוא אתר נכשל בעיני הגולשים. לאתר כזה אין כל זכות קיום מבחינתם ועל כן עלייך לדאוג כי כל חברה לבניית אתרים שתשכור, תוכיח לך באמצעות פרויקטים קודמים שבנתה, כי היא עומדת בתנאים אותם אתה מבקש ומסוגלת לבנות מה שמתאים לך.

פשוט זה חכם – אל תלך רחוק מדי בתהליך אפיון ובניית האתר שלך, חשוב פשוט ועשה זאת פשוט עוד יותר. אתר מסובך שמכיל עשרות כפתורים, יגרום לגולשים להסתבך ולאבד כל רצון להישאר בו. על כן, שמור את רעיונותייך ונסה להפוך אותם לפשוטים יותר, העזר בחברה שבחרת על מנת זתעזור ותייעץ לך, איך לשפר את הסקיצות ותרשימי הזרימה שיצרת.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר