מהם השלבים המקדימים לפיתוח אתר?

בעלי עסקים רבים מבינים כיום שנוכחות עסקית מחוץ לאינטרנט באמצעות פליירים, פרסומים בעיתונות המקומית ואף הארצית, כבר לא מספיקים יותר, ואין מנוס מלפתוח אתר אינטרנט של ממש עם מידע אודות העסק (אתר תדמית) או אפילו חנות מוצרים און ליין למכירת מוצרים ושירותים.

השאלה היא כיצד בוחרים מבין מאות החברות השונות שמופיעות כאשר מקלידים "בניית אתרים" בגוגל? גם אחרי שמחליטים לבחור בחברה אחת מסוימת שהמחיר שלה נשמע סביר והוגן, איך בדיוק יודעים מה צריך לשים באתר? כל זאת, עוד לפני שדיברנו על עיצוב, קידום האתר בגוגל ועוד.

אחד השלבים הכי חשובים ומשפיעים בבניית אתר הינו אפיון האתר. אז לפני שאתם שוברים את הכלים ומחליטים לחזור לצורות הפרסום המסורתיות, אולי כדאי שתקדישו עוד מספר דקות ותקראו על שיטת ארבעת השלבים הנכללים באפיון, הקודמים לבניית האתר:

שלב א' - קונספט ועיצוב חיצוני

בשלב הזה מגדירים למעשה את הקונספט הכללי של האתר: אילו שילובי צבעים יהיו בו והיכן ימוקמו התפריטים השונים, מה יהיו האלמנטים המרכזיים בכל עמוד כגון פסקאות טקסט, קטעי וידאו וכדומה? האם יהיה מדובר באתר תדמית גרידא, או שיהיו בו גם טיפים מקצועיים או אפילו בלוג?

שלב ב' - קטגוריות

בשלב הזה יורדים לרמת העמוד הבודד ומחליטים כמה קטגוריות יהיו באתר, כשלכל קטגוריה ניתן לשייך עמוד אחד או יותר. בדרך כלל לא רצוי לשים את אותו העמוד תחת מספר קטגוריות שונות מכיוון שהדבר עלול לבלבל את הגולש.

שלב ג' - תוכן

בשלב הזה מגדירים רשימה של תכנים לכל עמוד באתר, כך שניתן יהיה להעביר אותם לכותב תוכן חיצוני או עורך לשוני. כאשר מדובר על תחום שדורש רקע מקצועי כמו למשל אדריכלות או רפואה, נהוג גם לרשום ראשי פרקים או תקציר מנהלים, כדי שיהיה קל יותר לעבות ולשפר את התוכן לפני שמעלים אותו לאתר.

בכל מקרה, תוכן טוב הוא תוכן עדכני שמשתנה כל הזמן, ולכן שיפור התוכן באתר הוא תהליך שמבוצע בשוטף גם לאחר שהאתר כבר עלה לאוויר.

שלב ד' - קידום אתרים

כיום יותר ויותר חברות לבניית אתרים כבר מבינות שקידום האתר הוא חלק בלתי נפרד מהבנייה שלו ולכן האפיון של בניית האתר כולל בתוכו גם אפיון של קידום האתר. הן ידאגו להצמיד רשימה של מילות מפתח (הביטויים שאותם הגולשים מחפשים בגוגל) לכל עמוד ועמוד, להתאים את כותרות העמודים והתיאורים שלהם למילות המפתח האלו ועוד דברים רבים.

רק על מנת לסבר את האוזן, יש להבין כי ממש כמו תוכן, גם קידום האתר הוא תהליך מורכב שנעשה בשוטף בהתאם למגמות האחרונות והשינויים במנועי החיפוש ובראשם גוגל.

רק לאחר שכל ארבעת השלבים בוצעו ביסודיות, אפשר להתחיל לבנות את האתר בפועל בצורה מהירה ואפקטיבית על מנת להגיע לתוצאות האופטימאליות ומבלי שיהיה צורך לחזור לאחד מהשלבים הקודמים.

בהצלחה!

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר