בניית אתר לא מסתיימת בהשקעה חד פעמית אלא דורשת תחזוקה שוטפת

במקרים רבים, ההבדל בין אנשי עסקים מצליחים לבין יזמים ואנשים מעט פחות מצליחים היא ההכרה בכך שראיית המחר חשובה לאין ערוך על מנת להוציא את המיטב מההווה. אנשי עסקים ירצו תמיד לדעת מה קורה לפני כולם, בניגוד לאנשים ללא חזון שיגידו "כשנגיע לגשר נחצה אותו". שתי אסכולות אלה נפגשות הרבה במהלך החיים, אפשר לראות את מימושן ברוב התחומים. לדוגמא אדם עם ראש על הכתפיים לא ירכוש רכב חדש ומפואר שצריכת הדלק שלו מחייבת לחנות את הרכב כל ערב בתחנת דלק, משום שאין לו אפשרות לממן זאת, לעומת שחצן, שיקנה את הרכב הכי חדש בשוק, בלי לחשוב מה יקרה מחר בבוקר ומהיכן יהיה לו אוכל...

את אותן שתי גישות בדיוק אפשר למצוא גם בשוק אתרי האינטרנט: בניית אתר היא לא השקעה חד פעמית של זמן וכסף, אלא מדובר בהשקעה לטווח ארוך. אתר טוב דורש טיפול יסודי ומקיף כל כמה זמן. המחשבה של "אני אשלם עכשיו לחברת בנית אתרים, הם יעשו לי אחלה אתר ובזה סיימתי" אולי נראית הגיונית לאנשים מסוימים, אך סביר להניח שאותם אתרים לא יגיעו רחוק וחלק גדול מאותה השקעה פשוט תרד לטימיון.

אך מה בעצם יש לתחזק באתר?

אם נצא מנקודת הנחה שהרוב המכריע של חברות האחסון אכן דואגות לגבות את כל האתרים של לקוחותיהם והלקוח עצמו לא צריך להיות טרוד בכל מה שמתרחש מאחורי הקלעים (למעט באתרים גדולים ממש, שמעסיקים צוות מהנדסים שלם), הרי שמרבית התחזוקה של האתר היא לא פיזית, אלא הצורך לשמור עליו רלוונטי ועדכני גם כששאר המתחרים בשוק ממשיכים לעבוד ולהתחדש.

אם נודה על האמת, למרות שרוב בעלי האתרים מדברים על כמה התוכן חשוב, ועל כמה יש צורך ליצור ערך מוסף עבור הגולש באמצעות מאמרים, תמונות או אפילו קטעי וידאו, השורה התחתונה היא, שורת המכירות ועד כמה האתר בולט במנועי החיפוש כגון גוגל. מנועי החיפוש הם אלו אשר קובעים את דירוג האתר על פי קריטריונים שונים שלעיתים מתחלפים ומתעדכנים חדשות לבקרים. זוהי הסיבה שכאשר אתם רוצים ללמוד על קידום אתרים או שיווק באינטרנט, עליכם לחפש את החומר העדכני ביותר ולא להסתמך על מה שהיה נכון לפני חודש או חודשיים.

עם זאת, יש כמה קריטריונים, כמו למשל עדכניות התוכן, שחשיבותם אינה מוטלת בספק. לדוגמה, אם אותם עכבישים של מנוע החיפוש יכנסו לאותו אתר כמה פעמים, וכל פעם יוצג שם תוכן חדש באותו נושא, האתר ייחשב כאתר פעיל ורלוונטי והוא ימוקם גבוה יותר בדף התוצאות, במיוחד אם הגולש מחפש מידע חדשותי או עדכונים מהיממות האחרונות. לעומת זאת, אתר שקופא על השמרים ולא מתעדכן על בסיס קבוע, כנראה ירד אט אט בדירוגים. זוהי גם העצה הכי טובה, שגורמים רשמיים בגוגל מוסרים לבעלי אתרים כמעט בכל הזדמנות, בה הם מבקשים לדעת כיצד לשמור על הדירוגים.

כמובן שתחזוקת אתר לא מסתיימת רק בעידכון התכנים שלו מצד הלקוח, חשוב מאד שאתר יעודכן בטכנולוגיות חדשות בתחום הבנייה כמו עיצוב חדשני, שדרוגים של קוד התכנות הבסיסי של אתרי אינטנט (HTML), התאמות למדיומים נוספים (טלפונים, טאבלטים ואפילו טלוויזיות) ותוספות נוספות (רשתות חברתיות, וידג'טים ועוד) לשם כך, תמיד מומלץ להיות בקשרים טובים עם החברה שבנתה את לנו את האתר, ולדאוג מראש שהם נותנים שירותי תחזוקה ועדכונים שוטפים.

לסיכום, תחזוקת אתר היא עולם ומלואו וממש כמו באותו מדרש חז"ל ידוע, מי שטורח בערב שבת אוכל בשבת, ומי שחי כאילו אין מחר, עשוי למצוא את עצמו במהרה שוקע בבוץ...

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר