אחסון ותחזוקת אתרים

אחסון ותחזוקת אתרים

בוודאי יצא לכם כבר לשמוע על אנשים שהקימו אתרים בסדר גודל קטן עד בינוני, או אפילו עמוד נחיתה וקיבלו ביחד עם בניית האתר גם חבילת אחסון לשנה ויותר, על גבי השרתים של אותה החברה שבנתה עבורם את האתר.

הבעיה היא שבמקרים רבים לאחר זמן מה, אותה חברה נעלמת מבלי להשאיר אחריה זכר וכספו של בעל האתר למעשה יורד לטמיון... נשמע כמעט מרגיז מדי מכדי להיות אמיתי, אבל בתרבות "הסמוך" של מדינת ישראל, דברים כאלו קורים כל הזמן...

בדיוק בשל הסיבה הזו, אתם חייבים לא רק לבחור בחברת בניית האתרים הנכונה, אלא גם לוודא כי באותה החברה מספקים לכם שירותי אחסון ותחזוקה. אם יום אחד תרצו לשנות כתובת (דומיין), לעבור לחברה אחרת או לבחור באחסון עצמאי, תהיו חייבים להיות בטוחים שאתם סומכים על החברה בה בחרתם בעיניים עצומות. לכל הפחות, עליכם לדרוש גיבוי מלא של האתר ולדאוג לאחסן אותו במקום בטוח מחוץ לרשת (CD / Disk on Key או כונן קשיח חיצוני).

לסיכום, לפני שאתם חותמים על חוזה לבניית אתר בעשרות אלפי שקלים, שימו לב לכל הסעיפים השונים ואל תהססו לדרוש לבצע שינויים או לכלול הבהרות הנוגעות לאחסון ותחזוקה שוטפת של האתר, ממש כאילו היה מדובר בבית או דירה אותם אתם רוכשים מקבלן.

עוד קצת על אחסון ותחזוקת אתרים...

תחזוקת אתר שוטפת

מה בעצם יש לתחזק באתר אינטרנט על דרך קבע?

כיצד מתבצעת אבטחת אתר בשרת האחסון שלו?

אף אתר לא יכול להיות מאובטח במאה אחוז מפני פריצות, הנה כמה טיפים קטנים שכן יכולים לעזור לכם להגביר את אבטחת אתרכם.